2020-10-28, Saarbrücken
Koronawirus w izolacji na turnieju SaarLorLux Open
Wiktoria Dąbczyńska (fot.) pokonała dziś w pierwszej rundzie SaarLorLux Open Irlandkę Kate Frost 26:24 21:12 i awansowała do 1/8 finału turnieju kategorii Super 100.
W drugiej rundzie rywalką Polki będzie rozstawiona z numerem osiem Dunka Julie Dawall Jakobsen. W czwartek wystąpią jeszcze Maciej Matusz, Wiktor Trecki, którzy w pierwszej rundzie wyeliminowali niemiecki debel Thomas Fuchs, Tim Specht 21:10 21:17 oraz Przemysław Szydłowski, Wiktoria Adamek jako sensacyjni pogromcy francuskiego miksta Eloi Adam, Margot Lambert w stosunku 18:21 22:20 21:13.

Z zawodów odpadli natomiast: Paweł Śmiłowski, Przemysław Szydłowski (przegrali z duńskim deblem Jeppe Bay, Lasse Mølhede), Dominika Kwaśnik, Magdalena Świerczyńska (przegrały z irlandzkim deblem Kate Frost, Moya Ryan), Śmiłowski, Świerczyńska (ulegli holenderskiej parze Robin Tabeling, Selena Piek) oraz Trecki, Kwaśnik (po porażce z irlandzkim mikstem Paul Reynolds, Rachael Darragh).

Tymczasem na turnieju doszło w środę do kilku walkowerów. Za trzema z nich stała decyzja o izolacji zawodników w związku z kontaktem z osobą zakażoną koronawirusem. BWF oficjalnie potwierdziła, że trzech badmintonistów zostało wycofanych z SaarLorLux Open 2020 w ramach środków ochrony wszystkich uczestników po kontakcie z pozytywnym przypadkiem testu na obecność COVID-19 w środowisku ich zespołu.

Trzej zawodnicy indyjscy: Lakshya Sen, Ajay Jayaram i Subhankar Dey nie będą dalej rywalizować w SaarLorLux Open 2020, który rozpoczął się we wtorek 27 października 2020 r., Wszyscy trzej badmintoniści i ich ekipa zostali odizolowani, zgodnie z wytycznymi zdrowotnymi lokalnych władz i regulaminami zdrowotnymi turniejów BWF.

Wszyscy trzej zawodnicy uzyskali negatywny wynik testu na obecność COVID-19 zgodnie z turniejowymi wymaganiami kontroli i ogólnie są zdrowi.

SaarLorLux Open 2020. 27 października — 1 listopada 2020 roku. Saarbrücken (Niemcy). Saarlandhalle. BWF Tour Super 100. Pula nagród 90 tys. dol. Wyniki na stronie tournamentsoftware.com. 

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj