2020-10-22, Auckland
Kiwi nie tak szybko
Organizatorzy mistrzostw świata juniorów (BARFOOT & THOMPSON BWF World Junior Championships 2020) potwierdzili odwołanie imprezy. Jak podała Światowa Federacja Badmintona (BWF), trwające ograniczenia i niepewność związane z COVID-19 nie pozostawiły BWF, Badminton Nowa Zelandia i organizatorom turnieju innego wyboru niż definitywna rezygnacja z przeprowadzenia mistrzostw.
- Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy młodzi zawodnicy w 2021 roku skończą 19 lat i niestety stracą mistrzostwa świata juniorów. Możemy tylko zachęcić ich do dalszego rozwijania badmintonowego talentu i zgłaszania się do startu w otwartych turniejach międzynarodowych — powiedział sekretarz generalny BWF Thomas Lund.

Lund tak motywował decyzję: — Jesteśmy oczywiście rozczarowani, że nie będziemy mogli zorganizować Mistrzostw Świata Juniorów BWF 2020, ale obowiązujące ograniczenia wjazdu i zawiłości związane z sytuacją COVID-19 uniemożliwiają realizację imprezy zaplanowanej w Nowej Zelandii w styczniu 2021 roku

Ponowne przełożenie imprezy nie wchodziło już w grę, ponieważ gospodarz kolejnej edycji jest już gotowy na inny termin w 2021 r. A niepewność związana z sytuacją COVID-19 w przyszłym roku dodatkowo wszystko komplikuje.

Jednak Badminton Nowa Zelandia nadal jest zaangażowana w organizację Mistrzostw Świata Juniorów BWF, gdyż BWF zaakceptowała propozycję zorganizowania tam edycji 2024 jako zamiennika edycji straconej.

Gospodarze mistrzostw 2021, 2022 i 2023 zostali już zatwierdzeni przez Radę BWF w 2018 roku, co czyni rok 2024 najbliższym wolnym terminem. 

- Chcielibyśmy podziękować Badminton New Zealand, organizatorom turnieju, ich partnerowi ATEED i rządowi Nowej Zelandii za ich entuzjazm i zaangażowanie w organizację mistrzostw świata juniorów — powiedział Lund. — Wydaje się, że uczciwym uznaniem dla ich wysiłków w organizacji tych mistrzostw jest przyznanie im organizacji edycji 2024

- To był trudny i niezwykły rok podczas pandemii, ale wszyscy czekamy z nadzieją na bardziej stabilny międzynarodowy kalendarz juniorów w badmintonie w nadchodzącym roku i następne mistrzostwa świata juniorów BWF w Chinach w październiku 2021 roku.

Dyrektor generalny Badminton New Zealand Joe Hitchcock powiedział: — Chociaż jesteśmy ogromnie rozczarowani tą wiadomością, w związku z obecną sytuacją jest to właściwa decyzja. Wiemy, że świat nie mógł się doczekać odwiedzin Nowej Zelandii i udziału w naprawdę inspirującym wydarzeniu z najlepszymi młodymi badmintonistami na świecie i współczujemy wszystkim, których dotknęło to odwołanie

Dodajmy, że nowa data tworzy obiecujący dużo emocji okres międzynarodowych imprez badmintona w Auckland w Nowej Zelandii, z Mistrzostwami Świata Juniorów BARFOOT i THOMPSON BWF w 2024 roku, po których w 2025 roku odbędą się Mistrzostwa Świata Seniorów BARFOOT i THOMPSON BWF.

Zob. też Noworoczni juniorzy na antypodach.

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj